פיקסלסטדי - למידה, שיתוף, הדרכה על תוכנות עיצוב המוכרות בישראל ובעולם בחינם!
אתר עיצוב גרפי זה נוצר למטרת שיתוף מידע בין מעצבים המשתמשים בתוכנות אדובי השונות: פוטושופ, דרימוויבר, אילוסטרייטור ומערכות אחרות השייכות לעולם הגרפיקה.

  • למה פיקסלסטדי?
  • שותף בקהילת המעצבים הגדולה בישראל
  • קידום כמעצב ויצירת תיק עבודות וירטואלי
  • מונחים הקשורים לתוכנות העיצוב הגרפי
  • שיעורי עיצוב גרפי והסבר מילולי חינם!
  • מוצרים - שירותים במחירים מסובדסים

         

Error: Embedded data could not be displayed.

שים לב! על מנת לצפות בתכנים במלואם יש להירשם \ להתחבר לאתר.

עיצוב גרפי | תוכנות גרפיות לעיצוב הנוף

תוכנות גרפיות לעיצוב הנוף

תוכנות גרפיות לעיצוב הנוף – ליצור תכנית אדריכלית מלאה!

תחום האדריכלות הוא תחום נרחב, אשר מתחלק לתתי תחומים רבים. ישנו התחום של עיצוב פנים, אשר כולל את החלוקה הפנימית של המבנה, את העיצוב של הריהוט שבו וכן הלאה. ישנו התחום של אדריכלות מבנים, אשר כולל תכנון של בניינים חדשים מן היסוד, כולל המעטפת החיצונית שלהם, חלוקת הקומות והמבנים הפנימיים וכן הלאה. ישנו גם התחום השלישי, של אדריכלות נוף. תחום זה כולל תכנון של ערים, של גינות ושל גנים ציבוריים, והוא אינו מתמקד במבנים דווקא, אלא בנוף הכללי של המקום המדובר – היכן ימוקם כביש, היכן בגינה יוצבו עצים והיכן רק דשא או פרחים, מה יהיה הנוף הנשקף מן הבניינים בשכונה, וכן הלאה.


תוכנות גרפיות באדריכלות

חלק מכל עבודה אדריכלית היא שרטוט התוכניות. כאשר מדובר בתוכניות של מבנים, התוכניות משורטטות לרוב בתוכנת אוטוקד לסוגיה, אשר מאפשרת בנייה מדויקת של צורת המבנה על כל החלקים הפנימיים והחיצוניים שבו. אך כאשר מדובר על עיצוב נוף, יש צורך בתוכנות אחרות, גמישות יותר, אשר יאפשרו תכנון כללי של השטח, וכן תוכנות שיאפשרו הדמיות של הנוף, אשר חשובות במיוחד כאשר מדובר, למשל, בתכנון של גנים או גינות. על מנת ליצור עיצוב נוף בתוכנות גרפיות, יש לעשות שימוש בסוגים שונים של תוכנות גרפיות, כאשר כל אחת מהן מאפשרת עבודה שונה מעט, ומתאימה למטרות אחרות.


תוכנות גרפיות לעיצוב הנוף

על מנת ליצור תוכניות של עיצוב נוף, ניתן להשתמש בתוכניות גרפיות כמו אילוסטרייטור, אשר מסייע בתכנון ובעיצוב של הנוף, ובתוכנות כמו פוטושופ, לעיצוב ולעיבוד של תמונות המשולבות בתכנון. כאשר רוצים ליצור הדמיות תלת ממדיות של הנוף ניתן להשתמש בתוכנות כמו מאיה, אשר מאפשרת יצירה טבעית בתלת ממד, ובעוד מגוון תוכנות לעיצוב בתלת ממד, אשר מאפשרות הדמיות כמעט אמתיות של הנופים המדוברים. במסגרת לימודי אדריכלות בכלל, ואדריכלות נוף בפרט, לומדים כמובן גם כיצד להשתמש בתוכנות הגרפיות השונות, ולנצל אותן לצורך יצירה של תוכניות נוף מפורטות ושל הדמיות ריאליסטיות, אשר מאפשרות גם ללקוחות לראות כיצד תיראה התוצאה.