פיקסלסטדי - למידה, שיתוף, הדרכה על תוכנות עיצוב המוכרות בישראל ובעולם בחינם!
אתר עיצוב גרפי זה נוצר למטרת שיתוף מידע בין מעצבים המשתמשים בתוכנות אדובי השונות: פוטושופ, דרימוויבר, אילוסטרייטור ומערכות אחרות השייכות לעולם הגרפיקה.

  • למה פיקסלסטדי?
  • שותף בקהילת המעצבים הגדולה בישראל
  • קידום כמעצב ויצירת תיק עבודות וירטואלי
  • מונחים הקשורים לתוכנות העיצוב הגרפי
  • שיעורי עיצוב גרפי והסבר מילולי חינם!
  • מוצרים - שירותים במחירים מסובדסים

         

Error: Embedded data could not be displayed.

שים לב! על מנת לצפות בתכנים במלואם יש להירשם \ להתחבר לאתר.

עיצוב גרפי | יומנים | yogev's בלוג

תוכנות גרפיות עבור בניית מודלים תלת מימדיים

תחום העיצוב הגרפי הולך ומתפתח עם השנים, כאשר המומחים טוענים כי שורשי העיצוב הגרפי התחילו עם המצאת המילה הכתובה. בשנים האחרונות ניתן לראות טרנד חדש המשנה את עולם העיצוב לאור כניסתן המרשימה של מדפסות התלת מימד. עד לפני מספר שנים רק תאגידים וחברות ענק יכלו להרשות לעצמם להדפיס במדפסות תלת מימד בגלל המחירים הגבוהים, אך כעת כל אדם יכול להכין קובץ תיב"ם (תכנון וייצור בעזרת מחשב), לשלוח אותו לבית דפוס המתמחה בהדפסות תלת מימד, ולקבל מודל או דגם מרשים ואיכותי מחומרי גלם שונים, בהתאמה לצרכי הלקוח.

הכנת קובץ תיב"ם למדפסת תלת מימדית

כדי להכין קובץ תיב"ם יש להיעזר בתוכנות גרפיות מתקדמות. כדאי לדעת כי ישנם בתי דפוס מתקדמים המציעים המרת קובץ גרפי בדו מימד או תמונה לקובץ המתאים למדפסת הייעודית בתלת מימד. למעשה, הדפסות בתלת מימד פותחות אפיק הכנסה ותעסוקה חדש למעצבים גרפיים, ואכן מעצבים רבים, מנוסים או בתחילת דרכם, עוברים הכשרות מקצועיות על מנת להתמחות בנושא בניית מודלים תלת מימדיים ובניית דגמים בתלת מימד.

מעצבים גרפיים יכולים לאתר ברשת האינטרנט עשרות תוכנות גרפיות המאפשרות ליצור מודלים מורכבים בתלת מימד, כמו כן יש מגוון עצום של תוכנות, חלקן חינמיות, המאפשרות לייבא, לערוך, לשנות ולייצא מודלים תלת מימדיים. עבור המעצבים הגרפיים מדובר באפשרות מלהיבה וחדשנית המאפשרת להם להציע ללקוחות פתרונות מתקדמים ואיכותיים, בין היתר תכנון מודלים תלת מימדיים של מוצרים, דגמי אב טיפוס, מודלים של מבנים לאדריכלים ולחברות בנייה, מודלים למהנדסי מכונות וכיוצא בזה.

הדפסת מודלים תלת מימדיים ישירות מהמחשב

המדפסת התלת מימדית הראשונה יוצרה כבר בשנת 1983 אך עלות ההדפסה הגבוהה מנעה מהמדפסות להיות נפוצות בשוק. רק בשנים האחרונות החלו יצרני מדפסות תלת מימד לייצר דגמים חדשים וזולים המאפשרים למעצבים גרפיים לרכוש את המוצר לסטודיו ולהציע ללקוחות בניית מודלים ודגמים בתלת מימד בעלויות יחסית נמוכות ובגדלים מגוונים.

חשוב לציין כי בניית מודל תלת מימד מתחילה לרוב משרטוט דו מימדי המתקבל מהלקוח, אך כיום בעזרת תוכנות חדשניות אפשר לשרטט בנוחות ובמהירות מודלים תלת מימדיים ישירות בתוכנה הייעודית. כך ניתן לחסוך עלויות ולייצר מודלים תלת מימדיים אותם ניתן להדפיס ישירות מהמחשב.

תוכנות גרפיות לתכנון בעזרת מחשב נמצאות בשימוש נרחב בחברות הנדסה ובקרב חברות המתמחות בתכנון מערכות מכניות, מחשבים, עיצוב מוצרים ומשחקים, חלקי חילוף למכוניות ואדריכלות. אם בעבר היה נהוג ללמוד קורס אוטוקאד כדי להתמחות בבניית מודלים בתחומי אדריכלות הרי כיום יש שלל תוכנות חדשות המאפשרות לכל מעצב גרפי להציע שירותי בניית מודלים ודגמים בתלת מימד, כאשר אין צורך לרכוש מדפסת תלת מימד יקרה לעסק מאחר וניתן לשלוח את הקובץ לבית דפוס המתמחה בנושא, ותוך זמן קצר לקבל באמצעות שליח את המודל מוכן.

התמונה של yogev
לא מחובר
התחבר: לפני 20 שבועות 2 ימים
הצטרף ב: 21/03/2010