פיקסלסטדי - למידה, שיתוף, הדרכה על תוכנות עיצוב המוכרות בישראל ובעולם בחינם!
אתר עיצוב גרפי זה נוצר למטרת שיתוף מידע בין מעצבים המשתמשים בתוכנות אדובי השונות: פוטושופ, דרימוויבר, אילוסטרייטור ומערכות אחרות השייכות לעולם הגרפיקה.

  • למה פיקסלסטדי?
  • שותף בקהילת המעצבים הגדולה בישראל
  • קידום כמעצב ויצירת תיק עבודות וירטואלי
  • מונחים הקשורים לתוכנות העיצוב הגרפי
  • שיעורי עיצוב גרפי והסבר מילולי חינם!
  • מוצרים - שירותים במחירים מסובדסים

         

Error: Embedded data could not be displayed.

שים לב! על מנת לצפות בתכנים במלואם יש להירשם \ להתחבר לאתר.

עיצוב גרפי | יומנים | yogev's בלוג

שונה זה מיוחד

בעולם העסקים ובמיוחד בשוק הישראלי הקטן והתחרותי, אם אתם בעלי עסק אתם בוודאי יודעים שאתם צריכים לבלוט מעל כולם, איך עושים את זה? כל הפרטים בכתבה

בין אם אתם בעלי/ות חנות תכשיטים או בעלי חברת בנייה אתם נמצאים בתחרות קשה ומתמדת עם עסקים אחרים באותו תחום, אלו משווקים את עצמם כדי לזכות בלקוחות אך יותר מכך לזכות באהדתם למוצר אותו אתם מוכרים. המוצר יכול להיות שירות, ייעוץ או משהו מוחשי שאחרים שילמו עליו כסף כדי לקבלו. 

מיתוג הוא היכולת לבדל את המוצר שלכם ממוצרים דומים אחרים ולבסס אהדה והערכה אליו במוחם של הצרכנים. מיתוג טוב גם יקנה למוצר שלכם תכונות אותם הצרכנים שלכם ירצו לקבל בעקבות שימוש במוצר. ניקח לדוגמה שתי חולצות מכופתרות, שתיהן חולצות בד, שתיהן בצבע שחור ולשתיהן שרוולים ארוכים, ההבדל היחיד בינם הוא שחולצה אחת היא סתם חולצה שחורה והחולצה השנייה היא של המותג לקוסט LACOSTE (התנין המפורסם). מיתוג החולצה מקנה לה יוקרה, איכות ותכונות של הצלחה ועושר לזה הלובש אותה על פני זה הלובש סתם עוד חולצה שחורה. 

איך בונים מותג ועוד אחד בעברית 

מעבר לתכונות הנרכשות, מותג חייב לבדל את עצמו בכל פרמטר הנראה לצרכן, החל מלוגו וכלה בצורת השפה של הפונטים בעברית, מעבר לכם כל האלמנטים אמורים להתכתב האחד עם השני. עברית היא שפה קשה ליצירת לוגו כתוב של מילה כלשהי מכיוון שצורת הכתיבה מושפעת מן השפה אותה אנחנו מדברים, עברית לצורך העניין היא שפה בעלת עיצורים ברורים בין מילה למילה ואין המשכיות בינם כיוון שעיצורים אלו נוצרו מהשפעות השפה הגרמנית של ממציאה, אליעזר בן יהודה.

משום כך אנו יכולים לראות מותגים ישראלים רבים כמו קסטרו או רנואר המעדיפים לעצב את הלוגו שלהם על בסיס שמות לועזיים גם כדי לתת הרגשה של חו"ל לבגדים ולצרכנים הרוכשים אותם וגם כדי לא להיגרר לתבניות עיצוב של השפה העברית. יהיו אלו שיאמרו שניתן לכתוב או לעצב לפי פונט של כתב יד או כתב יותר מסולסל, אבל הדבר ירחיק את אופי המותג משמו, אם עושים ישראלי או עברי אז "עד הסוף" מותג הנעליים "טבע נאות" הוא דוגמה טובה לכך.
 

פונט בעברית

התמונה של yogev
לא מחובר
התחבר: לפני 16 שבועות 5 ימים
הצטרף ב: 21/03/2010