פיקסלסטדי - למידה, שיתוף, הדרכה על תוכנות עיצוב המוכרות בישראל ובעולם בחינם!
אתר עיצוב גרפי זה נוצר למטרת שיתוף מידע בין מעצבים המשתמשים בתוכנות אדובי השונות: פוטושופ, דרימוויבר, אילוסטרייטור ומערכות אחרות השייכות לעולם הגרפיקה.

  • למה פיקסלסטדי?
  • שותף בקהילת המעצבים הגדולה בישראל
  • קידום כמעצב ויצירת תיק עבודות וירטואלי
  • מונחים הקשורים לתוכנות העיצוב הגרפי
  • שיעורי עיצוב גרפי והסבר מילולי חינם!
  • מוצרים - שירותים במחירים מסובדסים

         

Error: Embedded data could not be displayed.

שים לב! על מנת לצפות בתכנים במלואם יש להירשם \ להתחבר לאתר.

עיצוב גרפי | יומנים | yogev's בלוג

על עיצוב גרפי וכמה סיבות מדוע כדאי לשקול לימודים אקדמיים בתחום

 

עיצוב גרפי או עיצוב חזותי, בשמו המקצועי יותר, הוא מקצוע שעד לפני 10 שנים לערך, נחשב לכזה שאו שרוכשים את הכישורים אליו באופן עצמאי, או שלומדים אותו במסגרת לימודי תעודה. משם, הדרך נסללת דרך התנסות מעשית ויצירת תיק עבודות משמעותי.
מבחינה מקצועית, מדובר במקצוע ביניים, כזה השייך למקצועות העיצוב אך אינו נסמך או שואב רקע מן התחום, בשל הזיקה שלו יותר לעולם המחשוב מאשר לעולם האמנות.

אם נתקדם עשור קדימה, השוק הבין כי מעצב גרפי טוב, לא יכול להיות מישהו או מישהי רק בעלי כשרון יצירה בפוטושופ. כיום, זהו מקצוע שדורש הרבה יותר מרק כשרון כדי להצליח בו. בין השאר נדרש בסיס נרחב הן של ידע בתוכנות עיצוב והן של ידע בעולם העיצוב, האמנות ואף תפיסת המרחב באופן כללי.
במצב כזה כאשר נדרש פתאום רוחב יריעה כה גדול כדי לכסות על כל מה שנדרש לדעת כדי לעסוק בעיצוב גרפי בימינו אנו, הגיעו המומחים למסקנה כי יש מקום לתת מסגרת מסודרת להכשרה במקצוע, קרי לימודי תואר בתחום העיצוב הגרפי והחזותי.


הפקולטות לעיצוב פותחות את שעריהן

ראשונות להרים את הדגל ללימודי העיצוב הגרפי במסגרת אקדמית, היו הפקולטות לעיצוב- בצלאל ושנקר. אלו שמו יהבן על הכשרת מעצבים בעלי ידע נרחב בתחום האמנות והעיצוב הכללי והיו עד לפני מספר שנים המובילות בתחום לימודים זה.
ככל שעברו השנים, הבינו גם המכללות האקדמיות המחזיקות בבתי ספר ללימודי עיצוב, כי תחום העיצוב החזותי אינו כה שונה מתחומי העיצוב האחרים ואף מלווה אותם והתחילו אט אט לשלב אותם בלימודי העיצוב הכלליים, כהתמחות שניתן לבחור בה במסגרת לימודי עיצוב כלליים.

הצרה היחידה שהייתה עם לימודי התואר האלו, כפי שהוצגו עד לפני כמה שנים, הייתה שהם התמקדו יותר בפן האמנותי והיצירתי ופחות בצד הפרקטי. כך הגיעו לשוק מאות בוגרים עם ידע נרחב באמנות ועיצוב אך עם פחות הבנה כיצד להתאים זאת לעולם הפרסום, השיווק והקמונעאות שהם הצרכנים הראשיים של התקשורת החזותית בימינו אנו.


העיצוב החזותי עובר גלגול נוסף בתפיסה כלפיו

מעבר לשינוי הקונספטואלי שחל כלפי לימודי המקצוע ומה שצריך להיות כלול בהם, חל שינוי נוסף בתפיסה של מהו עיצוב גרפי. לא עוד רק עיצוב פרסומות, עמודי אינטרנט ופליירים. פתאום העולם החל להבין כי עיצוב חזותי עוסק ביצירה ובריאת עולם שיש בו מרחב הנתפס בעיקר על ידי חזותו. המסקנה הזו, הובילה לכך שהמקצוע הפך להיות רב תחומי וכיום ניתן ללמוד אותו גם במסגרת לימודי תקשורת מצד אחד ומצד שני, עדיין גם ניתן ללמוד אותו במסגרת לימודי עיצוב פנים. בלימודי עיצוב הפנים נלמדים היסודות של תפיסת המרחב, עקרונות של צבעים והתאמתם, והעברת מסרים באמצעות עיצוב.

לא בטוחים שהבנתם לאן התחום הולך כיום? ובכן, המעצב הגרפי של היום עוסק מצד אחד בעיצוב חללים פיזיים כמו חנויות או אולפני טלויזיה. ובשילוב איתם בורא סביבה דיגטלית שתלווה ואף תזכיר את המרחב הפיזי. אלו יחד יוצרים חויה שלמה לגולש ולמבקר שסופה חויה וירטואלית ופיזית כאחד המוצעת לצרכנים הפוטנציאליים.
 

התמונה של yogev
לא מחובר
התחבר: לפני 16 שבועות 5 ימים
הצטרף ב: 21/03/2010