פיקסלסטדי - למידה, שיתוף, הדרכה על תוכנות עיצוב המוכרות בישראל ובעולם בחינם!
אתר עיצוב גרפי זה נוצר למטרת שיתוף מידע בין מעצבים המשתמשים בתוכנות אדובי השונות: פוטושופ, דרימוויבר, אילוסטרייטור ומערכות אחרות השייכות לעולם הגרפיקה.

  • למה פיקסלסטדי?
  • שותף בקהילת המעצבים הגדולה בישראל
  • קידום כמעצב ויצירת תיק עבודות וירטואלי
  • מונחים הקשורים לתוכנות העיצוב הגרפי
  • שיעורי עיצוב גרפי והסבר מילולי חינם!
  • מוצרים - שירותים במחירים מסובדסים

         

Error: Embedded data could not be displayed.

שים לב! על מנת לצפות בתכנים במלואם יש להירשם \ להתחבר לאתר.

עיצוב גרפי | יומנים | yogev's בלוג

מה צריך לקחת בחשבון כשבוחרים ללמוד לימוד עיצוב גרפי ולימודי צילום?

שוק התעסוקה משתנה ללא הרף, ואחת המגמות היותר בולטות בו הוא הגידול בביקוש לאנשי מקצוע מיומנים בתחומים שנדרשת בהם גם יצירתיות - דוגמת עיצוב גרפי וצילום. בהתאם הן לימודי עיצוב גרפי והן לימודי צילום הם שני אפיקים מומלצים למי שרוצה ליהנות מקריירה מאתגרת, מעניינת ומספקת מאוד, ועל-מנת שהלימודים אכן יהוו קרש קפיצה אפקטיבי לקריירה שכזו חשוב לבחור אותם באופן מושכל.

מה חשוב במסגרת לימודי הצילום?

לימודי צילום איכותיים הם כאלה שמשלבים את הפן התיאורטי-עיוני עם הפן המעשי. החלק התיאורטי חשוב מאוד כדי שהצלמים לעתיד ידעו מה כדאי לצלם, איך להעביר התרחשויות שונות דרך תמונה, איך ליצור קומפוזיציה מדויקת, איך להביא לידי ביטוי בצילום את האישיות והערכים שמאפיינים אותנו וכו' - והחלק המעשי, שכולל הבנה מעמיקה של המרכיבים השונים של הצילום (מפתח הצמצם, מהירות התריס, חשיפה, פוקוס, תאורה וכו'), חשוב כדי שניתן יהיה להוציא לפועל את הרעיונות והתוכניות.
אגב, בחלק מהמקרים קורסי צילום כוללים גם את הבסיס של השימוש בפוטושופ או בתוכנות עריכת תמונות אחרות, אם כי באופן טבעי לא ברמת העמקה כמו במסגרת לימודי עיצוב גרפי.

מה חשוב במסגרת לימודי עיצוב גרפי?

עיצוב גרפי הוא מצד אחד מקצוע שמחייב יצירתיות ומעוף, ומצד שני הוא גם פרקטי מאוד. בהתאם גם לימודי עיצוב גרפי איכותיים מאפשרים לתלמידים להביא את מי שהם לידי ביטוי, וחשוב מכך, מקנים להם כלים פרקטיים כדי שאפשר יהיה לממש את הרעיונות ולהפוך אותם למציאות.
בפרט חשוב מאוד לשים דגש על תוכנות שונות לעיצוב גרפי, כשהמפורסמת שבהן היא כמובן הפוטושופ. בהקשר זה חשוב לציין שלפוטושופ, אחד מסיפורי ההצלחה היותר מרשימים של חברת אדובי (Adobe), ישנם אינספור פיצ'רים ואפשרויות, ובאופן טבעי מומלץ לבחור קורס עיצוב גרפי מקיף ככל האפשר כך שבסופו תשלטו היטב בתוכנה ותוכלו להפיק ממנה את המרב.
בפרט חשוב ללמוד נושאים כגון שכבות כיול, מסכות, סימונים, הפרדת אובייקטים מדויקת, אובייקטים חכמים, יצירת פוטומונטז'ים, ליטוש תמונות (שהרי גם תמונות של בוגרי לימודי צילום מושקעים במיוחד זקוקות לפעמים לשדרוגים ותיקונים שונים), אפקטים ועוד.
תוכנות עיצוב גרפי נוספות הן אילוסטרייטור ואינדיזיין, וכמובן שמדובר בתחום שניתן ללמוד עוד ועוד ולרכוש בו עוד כלים, אם כי בדרך כלל מומלץ להתחיל עם קורס ממוקד. בכל מקרה ישנם גם קורסים של מאות שעות לימוד, אם כי כדאי לקחת בחשבון שבאופן טבעי עלותם יחסית גבוהה, וכמובן שגם המחיר הוא שיקול שיש לקחת בחשבון.
דגש נוסף הוא לבחור מסלול שמתמקד בעיצוב גרפי - ישנן גם תוכניות לימוד משולבות כמו למשל עיצוב גרפי וקופירייטינג, או עיצוב גרפי ועיצוב אתרים, ואמנם אפשר להבין למה לכאורה מדובר באופציה אטרקטיבית, אבל כדאי לזכור את הכלל של חז"ל, "תפשת מרובה לא תפשת", ולהתמקד בעיצוב הגרפי.

התמונה של yogev
לא מחובר
התחבר: לפני 20 שבועות 2 ימים
הצטרף ב: 21/03/2010